Home All Products Crystals-and-Oscillators CrystalsEPSON FA-118T 52.0000MF12Z-AC3
FA-118T 52.0000MF12Z-AC3
5S-FA-118T 52.0000MF12Z-AC3
FA-118T 52.0000MF12Z-AC3
CRYSTAL 52.0000MHZ 9PF SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:FA-118T
Type:MHz Crystal
Frequency:52MHz
Frequency Stability:??????12ppm
Frequency Tolerance:??????10ppm
Load Capacitance:9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20??????C ~ 75??????C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD
Size / Dimension:No Lead
Height - Seated (Max):0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Other:0.014 (0.35mm),,,